शुक्रबार, जेष्ठ १६, २०७७ Friday 29th of May 2020

कार्यकाल सकिए पनि म्याद थपेको थपेकै त्रियुगा उद्योग वाणिज्य संघको अधिवेशन अनिश्चित

२४५ पटक हेरिएको

उपहार न्यूज
उदयपुर मंसीर १६
त्रियुगा उद्योग वाणिज्य संघ उदयपुरको कार्य समितिको तीन बर्षे कार्यकाल पुरा भएर अन्तिम समयमा आएर ६ महिनाको लागि थप गरिएको कार्यसमितिको पदावधि सकिन ११ दिन बाकी रहदा पनि अधिवेशन अनिश्चित देखिएको छ । २०७३ असारमा सम्पन्न छैटौ अधिवेशनबाट गजेन्द्रकुमार भगतको नेतृत्वमा चयन भएको समितिको तीन बर्षे कार्यकाल २०७६ असारमा सकिएको छ ।
तीन बर्षे कार्यकाल सकिए संगै अन्तिम समयमा आएर कार्य समितिको निर्णयबाट ६ महिनाको लागि कार्य समितिको म्याद थप गर्ने सहमती भएको थियो । ६ महिना भित्र मंसीर २८ र २९ गते साधरण सभा सहितको अधिवेशन गर्ने समितिले निर्णय गरे पनि थप गरिएको म्याद सकिन ११ दिन बाकी रहदाँ साधरण सभा र अधिवेशन गर्ने समितिले कुनै पनि तयारी गरेको छैन ।
संस्थाको बार्षिक रुपमा बार्षिक साधरण सभा हुनु पर्ने हो तर तीन बर्षे कार्यकाल सकिदा सम्म पनि समितिले कुनै पनि बार्षिक साधरण सभा सम्पन्न नभएको व्यवसायीहरु बताउछन् । तीन बर्षे कार्यकाल सकिएर म्याद थप गरिएको समयमा पनि साधरण सभा नहुनु संस्था भित्र चरम आर्थिक अनियमितताको ढाकछोप गर्न लागिएको आशंका उत्पन्न भएको व्यवसायीहरु बताउछन् ।
साझा संस्थाको रुपमा रहेको उद्योग वाणिज्य संघले समयमा साधरण सभा, अधिवेशन, लेखा परिक्षण प्रतिवेदन नआएर अपादर्षि हुदाँ समेत स्थानिय सरकार र संबन्धि सरोकारवाला पक्ष चुप लागेर बसेको स्थानिय व्यवसायी राजकुमार शर्माले बताए ।
व्यवसायीको साझा संस्थाको समयमा अधिवेशन र साधरण सभा नगरी अनिर्णयको बन्दि नेतृत्व बनेको प्रति व्यवसायी शर्माले कडा आलोचना गरेका छन् । त्रियुगा उद्योग वाणिज्य संघले पछिल्लो तीन आर्थिक बर्षको हाल सम्म लेखा परिक्षण प्रतिवेदन सार्वजनिक समेत गरेको छैन । स्थानिय पत्रकार सुखीलाल चौधरीले संस्थाको लेखा परिक्षण प्रतिवेदन दुई बर्ष अघि माग गरे पनि उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष गजेन्द्र कुमार भगतले गैरजिम्मेबारपूर्ण जवाफ दिएको पत्रकार चौधरीले बताए ।
उसो त जिल्ला प्रशासन कार्यालय उदयपुरमा बार्षिक रुपमा संस्था नविकरण गर्नु पर्ने हो, उद्योग वाणिज्य संघले संस्था समेत नविकरण नभएको संघ भित्रका एक सदस्यले बताए ।
त्रियुगा नगर क्षेत्रका आम व्यवसायीहरुको आशा र भरोसाको केन्द्र विन्दुको रुपमा रहेको छाता संगठन त्रियुगा उद्योग वाणिज्य संघको साधरण सभा र अधिवेशन अनिश्चित हुदाँ व्यवसायीहरु समेत प्रश्न गर्न थालेका छन् । उद्योग वाणिज्य संघ कार्य समिति भित्र अध्यक्ष सहितको एक समुह अझै समितिको समावधि थप गरेर अघि बढ्ने तयारीमा रहेको स्रोतले जनाएको छ ।
अन्तिम पटक ६ महिनाको लागि थप गरिएको समय सिमा मंसीर २८ र २९ गतेनै साधरण सभा र अधिवेशन गर्नका लागि आफुहरु तयारी रहे पनि अहिले अधिवेशन हुने संभावना नदेखिएको सचिव दिनेश श्रेष्ठले बताए ।
उद्योग वाणिज्य संघको साधरण सभा र अधिवेशन हुने नहुने अध्यक्ष गजेन्द्र कुमार भगतको भरमा रहेको बताए
अध्यक्षले समिति भित्र वहुमत पु¥याएर अधिवेशनको मिति सार्ने तयारी गरेको सचिव श्रेष्ठले खुलसा गरेका छन् ।
यस बिषयमा उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष गजेन्द्रकुमार भगतले संस्थामा आर्थिक अभावका कारण साधरण सभा समयमानै गर्नका लागि समस्या रहेको बताए । अध्यक्ष भगतले साधरण सभा र अधिवेशन तोकिएको मितिमा गर्ने या सार्ने भन्ने बिषयमा समिति भित्र छलफल गर्न बाकी रहेको बताए । बार्षिक साधरण सभा किन नभएको भन्ने प्रश्नमा अध्यक्ष भगतले व्यवसायीहरु बार्षिक साधरण सभामा बोलाए पनि नआउने तर अधिवेशनमा मात्र आउने भएकाले बार्षिक साधरण सभा हुन नसकेको बताए । उद्योग वाणिज्य संघको समयवधि सार्ने र अधिवेशन तोक्ने अधिकार समिति संग रहेकाले समितिले निर्णय गरेर अघि बढ्ने भगतले बताए, तर अधिवेशन तोकिएको मितिमा हुने या नहुने भन्ने बिषयमा भने उनले स्पष्ट जवाफ दिन चाहेन्न् । त्रियुगा एक्सप्रेस दैनिकबाट

सम्बन्धित समाचार

भर्खरै

© copyright 2016-2019 and all right reserved to Upahar News | Site By : SobizTrend Technology